Grywalizacja w praktyce

Grywalizacja w praktyce

Zaangażowanie zespołu

Jak skutecznie wpłynąć na zaangażowanie zespołu?

Od gier terenowych, po zabawy konstruktorskie, kończąc na grach szkoleniowych, które mogą być atrakcyjną formą uzupełniającą teoretyczne zajęcia i wykłady.

Wszystko w zależności od konkretnych potrzeb, które należy przed przygotowaniem planu i główną realizacją (działaniem) zbadać, aby móc je lepiej poznać.

Wpływ gier integracyjnych na zespół

Gry wpływają na integrację uczestników, wypracowanie zasad skutecznej komunikacji oraz efektywną współpracę zespołu.

Dzięki użyciu mechanizmów grywalizacji takich jak: rankingi, tabele rekordów, zdobywanie nagród, odnajdywanie ukrytych elementów itd. uczestnicy potrafią mocniej zaangażować się we wspólne działania.

Uczestnicy widząc zachodzące reakcje mogą wyciągać wnioski, które z tego płyną, a przez to udoskonalać konkretne reakcje i działania.

Dobrze wyciągnięte wnioski czyli informacje zwrotne i następnie ich opracowanie przy współudziale trenera dają bardzo pozytywny efekt.

Jednocześnie należy także wziąć pod uwagę, że gry często organizowane są poza miejscem pracy, co pozwala na sprawdzenie się uczestników w innym otoczeniu.

Takie podejście daje możliwość obserwacji w jaki sposób komunikują się z otoczeniem, jak reagują na dane sytuacje, z jakim zaangażowaniem podchodzą do realizacji zadań.

Efekt gier integracyjnych na zespół

Efektem gier jest także odkrywanie ludzkich potencjałów oraz talentów.

Jeśli odpowiednio zaangażujemy uczestników dając im konkretne zadania do zrealizowania, wówczas możemy odkryć ich na nowo.

W szkoleniach team bulding dobrą praktyką jest, aby stawiać uczestników przed różnymi złożonymi problemami o różnym stopniu trudności.

Dzięki temu uczestnicy doświadczają komunikacji w zespole, kreatywnego myślenia i wspólnego poszukiwania rozwiązań, planowania oraz działania na rzecz wspólnego celu.

Jednocześnie często działają pod presją czasu, a także współodpowiedzialności za realizowane cele.

Dlatego gry integracyjne są świetnym narzędziem również pod względem wykorzystania ich do pracy w zespole przez menadżerów i team liderów.

Dzięki wspólnej pracy nad różnymi problemami oraz radzeniem sobie z napotkanym trudnościom uczestnicy poznają słabe i mocne strony swojego zespołu.

Dobrze jest również, aby analizując to co zaszło podczas realizacji zadań, uczestnicy mogli podzielić się na moderowanej sesji swoimi doświadczeniami i wnioskami, tak, aby zostały wypracowane, bądź udoskonalone zasady i metody pracy i współpracy mające realny wpływ na usprawnienie działań w firmie.

Wnioski dla zespołu

Gry sprzyjają pogłębieniu wiedzy o ludziach -szczególnie od strony pozazawodowej, wprowadzają swobodną atmosferę i pozytywną energię do zespołu.

Doskonale pokazują, co można osiągnąć poprzez sprawną komunikację oraz do czego może doprowadzić bałagan informacyjny w zespole.

Dzięki temu uczestnicy uświadamiają sobie jak sprawnie może pracować zespół planujący swoje działania, określający zadania i wykorzystujący potencjał członków zespołu.

Wyciągają również wnioski o najważniejszych elementach pracy efektywnego zespołu.

Poszukujecie Państwo najlepszy rozwiązań integracyjnych? Z

Zapraszamy do kontaktu z nami.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobał Ci się post? Będzie mi bardzo miło, jeśli go udostępnisz :)
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Dodaj komentarz

Dariusz Jaszcz

Dariusz Jaszcz

Zorganizuję dla Twojego zespołu najlepsze wydarzenie. Zapraszam do kontaktu.
Tel.: 518 292 001

Krótko o mnie

Zawodowo zajmuję się organizacją wydarzeń firmowych, prowadzeniem szkoleń ze sprzedaży oraz komunikacji, pisaniem treści oraz wystąpieniami publicznymi. A także design thinking,

 

Poprzednie posty

Bez kategorii
dariuszjaszcz

Jak budować skutecznie zespół – teambulding w praktyce

Grywalizacja, czyli zastosowanie elementów gier w biznesie, może przynieść wiele korzyści dla firm. Oto kilka z nich:

Motywacja pracowników: Grywalizacja może pomóc w motywowaniu pracowników poprzez wprowadzenie elementów rywalizacji, nagród i osiągnięć. Pracownicy chętniej angażują się w zadania, kiedy mają okazję zdobyć punkty, odznaki lub nagrody

Czytaj więcej »
Bez kategorii
dariuszjaszcz

Rola opowieści w sprzedaży – storytelling w praktyce

Grywalizacja, czyli zastosowanie elementów gier w biznesie, może przynieść wiele korzyści dla firm. Oto kilka z nich:

Motywacja pracowników: Grywalizacja może pomóc w motywowaniu pracowników poprzez wprowadzenie elementów rywalizacji, nagród i osiągnięć. Pracownicy chętniej angażują się w zadania, kiedy mają okazję zdobyć punkty, odznaki lub nagrody

Czytaj więcej »

Podoba Ci się mój kontent?

Zapisz się do newslettera aby nie przegapić kolejnych wpisów

Scroll to Top