You are currently viewing Kahoot! Jak angażować uczestników szkolenia
Szkolenia

Kahoot! Jak angażować uczestników szkolenia

Angażuj!Grywalizuj!Ucz interaktywnie!Jedną z moim ulubionych aplikacji, które używam podczas szkoleń jest KahootDzięki niej można realizować ciekawe i angażujące quizy, testy, ankiety w czasie rzeczywistym, czyli podczas prowadzenia szkolenia.

Prowadzący na tablicy wyświetla pytanie (z różnymi wariantami odpowiedzi np. prawda/fałsz, 4 odpowiedzi z czego tylko 1 jest prawidłowa itd.). Uczestnicy udzielają odpowiedzi. Na końcu każdego pytania, po udzielonych odpowiedziach jest podawana prawidłowa odpowiedź oraz bieżąca lista wyników.

Użytkownicy potrzebują tylko telefonu/tabletu/komputera, żeby móc wejść na specjalną stronę i podać konkretny pin, który przeniesie ich do pól wyboru. Nie trzeba się również nigdzie rejestrować co uważam za zaletę.

Pola wyboru są również bardzo intuicyjne, a nawigacja łatwa i przyjemna.

Do tego na tablicy pokazują się ciekawe, interaktywne i animacyjne obrazy np. z pytaniami, punktami, zajmowaną pozycją (według dobrze udzielonych odpowiedzi).

Zatem możemy w łatwy i przyjemny sposób od razu otrzymać po zakończonej zabawie informację, komu przypadają 1, 2 i 3 nagroda.

Można ustawić także czas na udzielenie odpowiedzi.

A na ekranie pokazuje się ile osób jej udzieliło (wskaźnik rośnie wraz z ilością odpowiedzi). Jest to jeden ze sposób wzmacniania zaangażowania.

Oczywiście można również zagrać on-line.Prawie jak w Milionerach 😉

Czy można ciekawie i angażująco prowadzić szkolenia?Oczywiście, tylko trzeba znać ciekawe na to sposoby, a je mam trochę Asów w rękawie 🙂

A Wy znacie ciekawe programy/aplikacje, które angażują Waszych słuchaczy podczas szkoleń – wykładów? 😉

Zdjęcia z zajęć, które realizujemy w ramach edukacyjnego programu SaferInternetJest to porywające ponieważ angażuje oraz ma w sobie element rywalizacji 😉

Moi uczestnicy uwielbiają to…jest przy sporo śmiechu i dobrej zabawy, a jak wiemy to najlepsza recepta na sukces w edukacji i rozwoju 😉

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments