You are currently viewing Mapa empatii – fundament do rozwoju projektu. Współpraca z fundacją Wielopokoleniowa

Mapa empatii – fundament do rozwoju projektu. Współpraca z fundacją Wielopokoleniowa

Wraz z Wspólnota WIELOPOKOLENIOWA rozwijamy nasz projekt – Silver Transfer (tuż obok innych, równoległych projektów, które wzajemnie się wspierają).W ramach działań pracujemy warsztatowo na (wykorzystując) mapie empatii, która jest jedną z najprostszych metod i sposobów profilowania użytkowników.

Trochę teorii”Z psychologicznego punktu widzenia za wczuwanie się w potrzeby drugiego człowieka odpowiada jedna z naszych zdolności zwana empatią.

Empatia – zdolność odczuwania stanów psychicznych innych osób (empatia emocjonalna), umiejętność przyjęcia ich sposobu myślenia, spojrzenia z ich perspektywy na rzeczywistość (empatia poznawcza). […] Osoba nieposiadająca tej umiejętności jest „ślepa” emocjonalnie i nie potrafi ocenić ani dostrzec stanów emocjonalnych innych ludzi.

Bez spojrzenia na produkt z perspektywy docelowego użytkownika, bardzo trudno będzie Ci zaplanować odpowiednie funkcje, model biznesowy i pozycjonowanie na rynku produktu.

Bez empatii kończy się zwykle na rozwiązaniu, którego nikt nie potrzebuje i nie chce używać.” – Tomasz TomaszewskiLink do ciekawego artykułu w temacie mapy empatiihttps://productvision.pl/…/mapa-empatii-najprostszy…/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments